eyt1.Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyou 17 Eylül 2023 tarihinde Olağanüstü kongreye giderek tüzük değişikliğiyle federasyonun ismini Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Emekliler Federasyonu olarak ilan etmişlerdi.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI 2024 EMEKLİ MAAŞ ZAMMI 2024

EYT-EF Genel Başkanı Arzu Lastikçi ve berebarinde ki heyet kamuoyunda EYT olarak bilinen yasanın tam anlamıyla çıkmaması yani 5000 prim gün ve kısmi emeklilik haklarının iade edilmesi için hak arama mücadelesi kapsamında Ankara'ya çıkarma yaptılar.

TBMM'de siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Arzu Lastikçi ve beraberinde ki heyet yasanın tam anlamıyla çıkması gerektiğini ifade ettiler. 

Heyetin Ankara ziyaretleri kapsamında bugün ilk durağı DİSK Emekli-Sen oldu. Burada Emekli-Sen Genel Sekreteri Fikri Kalender ve Tüm Emekliler Sendikası Genel Sekreti Ali Rıfat Temel ile görüşme gerçekleştiridler. 

Federasyon temsilcileri daha zonra TBMM'ye geçerek, CHP grup toplantısına katıldılar. Grup toplantısı sonrası CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşen heyet yeni genel başkana hayırlı olsun dileklerini ileterek, EYT'lilerin ve emeklilerin sorunlarını aktardılar. Ayrıca CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Grup Başkanvekili Burcu Köksal'da ziyaret edildi. eyt4.

Ziyaret kapsamında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'da unutulmadı. Büyükşehir Belediyesi'nin emeklilere yönelik sağladığı sosyal yardım desteklerinin devam edeceğini Mansur Yavaş görüşmede aktardı. 

Ankara ziyaretleri kapsamında heyette bululanlar ise; 

EYT-EF Genel Başkanı Arzu Lastikçi, Genel Başkan Yardımcısı ve Gebze EYT SYDD Başkanı Nuh Erdoğan, Genel Başkan Yardımcısı Erhan Öncü, Genel Başkan Yardımcısı ve Trakya EYT SYDD Başkanı Şenol Kurt ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Kadakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Levent Atacan, Genel Başkan Yardımcısı Murat Kızmaz, EYT-EF Denetim Kurulu Başkanı Funda Öncü ve Üyesi Nurettin Göçer, EYT-EF Yönetim Kurulu Üyesi Zülfikar Kayğan, Adana EYT SYDD Sekreteri Aykan Uz, Başkan Yardımcısı Hüseyin Saka, Yönetim Kurulu Üyesi Ersen Karasaç, Sakarya Temsilcisi Muammer Akın, İzmir Temsilcisi Soner Özer, Dernek Üyeleri olarak ise; Orhan Kabaktan, Meltem Arslan, Ekran Biricik, Öznur Yayla, Yaşa Erdoğan, Mahi Öznur Bilen.

Ayrıca Sosyal Güvenlik Uzmanı Mehmet Akif Cenkci'de heyette bulundu. 

Federasyondan yapılan açıklamaya göre ziyaretler yarında devam edecek. eyt2.eyt3.

Editör: Haber Merkezi