Harun Sertbaş Kimdir?

1967 yılında İstanbul'da doğdu.

İlk ve orta öğrenimini İstanbul'un Fatih ilçesinde tamamladı. Kabataş Erkek Lisesi mezunudur. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

1989 yılında Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğünde Genel Müdürlük Müfettiş Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı. Yeterlilik sınavında başarılı olarak 1993 yılında Müfettişliğe atandı, 2000 yılında Başmüfettiş oldu. Refakat Müfettişliği görevinde bulundu. Bir süre Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu emrinde görev yaptı.

2004-2008 yılları arasında Sosyal Sigortalar Kurumu İstanbul İl Müdürü olarak görev yaptı. İl Müdürü olarak yaptığı çalışmalar dolayısıyla teşekkür ve takdir belgeleri ile taltif edildi.

Yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Sosyal Güvenlik Dünyası isimli mesleki bilimsel derginin hakem heyetinde yer almaktadır.

Sosyal güvenlik reformu çalışmalarına katkı sağladı. Sosyal Güvenlik Reformu ile ilgili çok sayıda panel, konferans ve seminerlerde sunum yaptı. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıdır.

2023/Ağustos ayı itibariyle İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü olarak görevlendirildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi