Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu İstanbul Kartal Meydanında Miting düzenledi. Mitinde farklı şehirlerden binlerce mağdurlar katıldı. 

Mitingde Türk Bayrakları eşliğinde "Staja adalet" sloganları atıldı. Coskulu geçen mitingde herhangi bir olumsuz durumla karşılanmadı. 

ÜMİT ÖZDAĞ EMEKLİ ASTSUBAYLARIN MALTEPE MİTİNGİNE KATILDI ÜMİT ÖZDAĞ EMEKLİ ASTSUBAYLARIN MALTEPE MİTİNGİNE KATILDI

Sataj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu Genel Başkanı Murat Bal konuşmasında; staj ve çıraklık sigortası mağduriyetinin giderilmesi olduğunu söyledi. Bu mağduriyetin giderilmesi için de yasal düzenleme gerektiğini anlatan Murat Bal, "Bugün burada yapılan mitingle tekrar sesimizi en gür şekilde duyuracağız. Bu yasayı buradan çıkaracağız. Biz fiilen çalıştık maaş aldık. Bu şekilde de kanuni olarak bütün haklarımızın da verilmesi gerekiyor." dedi. 

Mitinge Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ da davet edildi. Başka bir şehirdeki programından dolayı mitinge katılamayan Ümit Özdağ Özdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Politikalarından Sorumlu Başdanışmanı Mehmet Akif Cenkci’yi Zafer Partisi’nin temsilen mitinge katılması için görevlendirdi. 

Çır1

Mitingde konuşan Mehmet Akif Cenkci: “Genel Başkanımız Sayın Ümit Özdağ’ın yoğun programından dolayı katılamadığını ve staj ve çıraklık sigortası mağdurlarına selam, sevgi ve desteklerini iletti.” 

Ümit Özdağ Sosyal Medya Hesabı x üzerinden yaptığı paylaşımda: "Zafer Partisi olarak söz veriyoruz. Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurlarına hak ettikleri borçlanma imkanını getirerek, emeklilikleri için staj ve çıraklık başlangıçlarını ilk işe giriş tarihi olarak kabul edeceğiz.” 

Özdağ’ın paylaşımı staj ve çıraklık sigortası mağdurları tarafından beğeniyle karşılandı. 

Editör: Haber Merkezi