EYT'liler bugün Zafer Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Prof. Dr. Ümit Özdağ'ı ziyaret ettiler. 

Zafer Partsi 17 Nisan 2022 tarihinde Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve Yaşlılık Aylığı Sorunu temalı çalıştay düzenleyerek, EYT'lilerin haklı taleplerine çözüm getirmiş ve siyasi arenada farkındalık oluşturmuştu. 

Kurulduğu günden itibaren EYT'lilerin haklı mücadelesinde yanlarında olduklarını her platformda beyan eden ve bu konuyla ilgili çalıştay düzenleyen Zafer Partisini bugün EYT-EF Genel Başkanı Arzu Lastikçi ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret ederek, EYT meselesinin tamamen çözülmediğini ve 5000 prim ve kısmi emeklilik haklarınında iade edilmesi gerektiğini aktardılar. 

Genel Başkan Ümit Özdağ; partisnin düzenlemiş olduğu çalıştayın 5000 prim ve kısmi emeklilik hakkının iade edilmesi gerektiği yönünde sonuçlandığını hatırlatarak, EYT konusunda yarım kalan meselenin takipçisi olduklarını aktardı. Ayrıca Ümit Özdağ, ülkemizdeki sayıları 13 Milyon olan kaçak ve sığınmacıların vatanlarına geri gönderilmesi gerektiğini ve Suriyelilere harcanan paranın emeklilere tahsis edilmesi gerektiğini vurguladı. 

SON DAKİKA! EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLDU? SON DAKİKA! EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLDU?

Zafer Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Mehmet Akif Cenkci'de görüşme esnasında Zafer Partisnin EYT konusu ile ilgili hassasiyetle duruduklarını ve EYT kapsamında hala emekli maaşı bağlanmayan sigortalıların olduğunu belirtti.  zp3345t

Editör: Haber Merkezi